צילום אבני חן וצילום יהלומים הינו תחום צילום צילום מורכב שמשלב בתוכו דיוק רב. בצילום יהלומים ובצילום אבני חן באים לידי ביטוי מספר אלמנטים כגון: תאורה מוקפדת, אופטיקה, צילום טכני, וצילום סופר – מאקרו. כל אבן חן וכל יהלום מגיע מהטבע כאשר במצבו הטבעי לפעמים לא הינו יודעים כהדיוטות שזהו יהלום או אבן חן. אלא לעיתים אבן זו נראית כמו עוד אבן “רגילה”.
עבודת היהלומן, גמולוג, בזמן איתור האבן ולאחר מכן, הערכת האבן ולבסוף החיתוך היא לדעת להוציא את המקסימום מהאבן ולקבל את האבן המלוטשת המקסימלית והאיכותית ביותר מהגוש הטבעי. בין היתר זה כולל למצוא את האיזור הנקי ביותר, ולדעת “ללכת” עם קוי החיבור של המולקולות והאטומים ולשבור את האבן בנקודות חולשה, ולבסוף לייצר פאזות כמה שיותר מושלמות (אופטיקה) כדי שהאבן תרכז ותחזיר את האור באופן הרצוי.

במרוצת השנים שהסטודיו קיים, אנחנו לומדים לא מעט עם כל יהלומן, צורף או כל אמן שמייצרים תכשיטים, על נושא אבני החן והיהלומים. בין היתר אנחנו לומדים מהם
מה הפרמטרים החשובים עבורם?
מה הם מחפשים בצילום כאשר הם רואים צילום של אבן חן או יהלום?
או בכלל שאלת השאלות עבורנו:
מה אתם מחפשים באבן כאשר אתם קונים אחת?
שאלות אלה עוזרות לנו למעשה לספק ללקוח את הצילום האופטימלי והטוב ביותר עבורם. בחלק מהמקרים יש חשיבות מאוד גדולה לטקסטורה הפנימית של האבן, כפי שניתן לראות בצילום שעשינו לאבן בשם
רוטילייטד קוורץ 24.54 קרט:

Rutilated quartz

בנוסף, ישנן אבנים שהפאזות משחקות תפקיד מאוד קריטי בצילום יהלומים ובצילום אבני חן ומייצרות למעשה טקסטורה ורמות שונות של החזרי אור ובכך מייצרות את העומק של האבן. צילום יהלום אשר נחתך בצורת עיגול (round) איננו אותו צילום של אמטיסט אשר חתוך בצורת בגט (Baguette). אך בשניהם אנו יכולים למצוא מכנה משותף- פאזות.
אמטיסט 20.9 קרט בחיתוך בגט:
Amethyst baguette 20.9Ct

יהלום 44.4 נקודות בחיתוך עגול:
צילום יהלום עגול

צילום מאקרו בצילום יהלומים הוא איננו צילום המאקרו הרגיל שאנו מכירים מעולם הצילום, צילום מאקרו מוגדר הגדלה של לפחות 1:2 ( אובייקט בגודל של 1 סנטימטר במציאות מייצר היטל של חצי סנטימטר על מישור החיישן) וגם בהגדלות של 1:1 אין הן מספיקות עבור צילום אבני חן ובצילום יהלומים בחלק מהמקרים עקב גודל האובייקט במציאות.
לדוגמה, בצילום היהלום למעלה, אשר המשקל שלו הוא 44 נקודות (0.444 קרט) הקוטר שלו הוא 4.84 מילימטר.
על מנת לייצר צילום מספיק מפורט מבחינת טקסטורה וצבעים בצילום יהלומים ובצילום אבני חן, נדרשים להגיע ליחיסי הגדלה גדולים בהרבה, לעיתים גם ליחסי הגדלה של פי 6 ופי 7 ויותר כדי שהיטל האבן יפול ברובו על רוב שטח החיישן.

ולא בכדי, צילום יהלומים וצילום אבני חן הוא איננו אותו צילום ואיננה אותה טכניקה בצילום תכשיטים. צילום אבני חן וצילום יהלומים הינו נישה בפני עצמה אשר דורשת מיומנות רבה באופטיקה, מיומנות רבה בטכניקות צילום המשלבות הן סופר – מאקרו והן צילום טכני, כמו כן שליטה אבסולוטית בנושא אור, החזרים ואיך לייצר קשת צבעים בתוך אבנים.

אמטיסט חיתוך לב

אחד הדברים שאנחנו מקפידים עליהם בצילום אבני חן ובצילום יהלומים, הינו לאפיין כל אבן שמגיעה אלינו לפני הצילום. איפיון זה נעשה בשתי רמות:
רמה ראשונה היא הלקוח מולנו- הלקוח מגיע עם האבן אלינו, או אנחנו אליו במקרים מיוחדים, וביחד הוא מאפיין לנו מה חשוב לו בצילום יהלומים ובצילום אבני חן בכלל, ובפרט באבן אותה אנו הולכים לצלם.
הרמה השנייה היא שלנו מול הלקוח: זהו הפידבק שלנו אליו, מה אנחנו רואים כצלמים וכסטודיו מקצועי לצילום אבני חן ולצילום יהלומים על סמך ניסיון עבר ועל סמך ידע באופטיקה וידע בתאורה כאספקטים חשובים כדי להוציא את המקסימום מהאבן.

כל עולם צילום אבני חן וצילום יהלומים הינו עולם רחב, מרובה נושאים ועמוק. תחום זה, לצד צילום תכשיטים וצילום תכשיטי יוקרה, הינו פרי מקצוענו וזו אחת הסיבות שכיום הסטודיו שלנו מתמקד בנישה הזו וזאת כדי להביא את המקצועיות לידי ביטוי וכדי לאפשר לנו להיות הכי מקצועיים, עם ידע עשיר ומעמיק שלבסוף בא לידי ביטוי בתוצר הסופי.

לתיאום פגישת יעוץ ראשונה ללא התחייבות או לפרטים נוספים אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר דרך טופס יצירת קשר או דרך פרטי הקשר הנוספים המופיעים בעמוד יצירת קשר